Whatsapp Hattı 0342 231 65 65 Yol Tarifi Al

Gaziantep Merkeze Yakın Oteller

Doğu'nun en güzel şehri ve incisi Gaziantep, sadece yabancıların değil yerli turistlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Anadolu ve Mezopotamya kültürünün izlerini aynı anda taşıyan kent, geçtiğimiz 20 yılda turizmde yaptığı iyileştirmeler ve yatırımlarla bu potansiyeli konforlu bir ev sahibine dönüştürüyor.

Ülkede ilk görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biri olan Gaziantep, havalimanı olması nedeniyle uçakla ulaşılabiliyor ancak ulaşımı kolay yollar ile araba ile ya da çevre bölgeleri de yolculuğunuza dahil ederek ulaşmak mümkün.

Şehrin merkezi bölgesindeki otellerden şehirle ilgili detayları okuyarak merkezin önemli noktalarını öğrenin. Baklavası ile tanınan şehir, ister konakladığınız otele isterseniz de leziz baklavalar yapan yerel fırınlara gitmeniz mümkün. Bunu ziyaretinizden önce şehir rehberini okuyarak yapabilirsiniz. Tatlı bölgesinin lezzetine yolculuk Gaziantep'te baklava ile sınırlı değil çünkü ilçenin en bilinen tatlıları arasında yer alan katmeri denemeden gitmemelisiniz.

Ucuz Gaziantep Otelleri

Geleneğin lezzet ve medeniyetle buluştuğu merkezinde yer alan tam donanımlı Gaziantep Merkeze Yakın Oteller, yemek ve içecek gezinizin ardından keyifle dinlenmeniz için sizleri bekliyor. Gaziantep gezinizi zaman kaybetmeden organize etmek için ucuz ve cazip ödeme koşulları ile Gaziantep otel fiyatlarına göz atarak en iyi seçimi yapmanız mümkün. Bu çarpıcı şehirde deneyiminizin keyfine varacaksınız.

Uygun Gaziantep Otelleri

Gaziantep'te otel seçenekleri çok çeşitlidir. Gaziantep'in Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerindeki Gaziantep Merkeze Yakın Oteller bu günlerde hem mükemmel hem de otellerden isteyebileceğiniz birçok olanakla geliyor. Her yıl yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Gaziantep'te oteller, 5 yıldız sınıfında yer alan ve şehir merkezine yakın olması nedeniyle turistlerin şehir içinde görmek istedikleri alanlara kolay ulaşım imkanına sahip bölgelerde yer almaktadır. alan. Sağlık ve spa, açık ve kapalı havuz, fitness gibi olanaklar sunan otellerde ihtiyacınıza en uygun seçeneği indirimli olarak bulabilirsiniz.

Gaziantep'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Gaziantep yemeklerinin yanı sıra kültürü ve tarihi ile de eşsiz bir şehirdir. Görülecek çok güzel yerleri vardır. Zeugma Mozaik Müzesi, şehri gezerken mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında mükemmel bir seçim olabilir ve Gaziantep'teki bazı otellerin isimlerinden de anlaşılacağı gibi eşsiz bir kültür olduğunu görebilirsiniz.

Zeugma şehirlerinden bulunan mozaiklerin sergilendiği müze, en çarpıcı deneyimi sunuyor, Gaziantep Arkeoloji Müzesi'nde de gezmek mümkün. Bu bir müzedir. Bayazhan Kent Müzesi, Gaziantep kültürünün her yönünü keşfedebilen bir müze olma görevini de üstleniyor. Tarihi Bakırcılar Çarşısı da şehrin tarihi havasını soluyabileceğiniz noktalardan biri olarak tanımlanabilir. Ziyaretinizi ilk gün planlamanız önerilir. Ayrıca tarihi yerlerden biri olan Gaziantep Kalesi de çok sayıda ziyaretçinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Gaziantep'e Geldiğinizde Mutlaka Yemeniz Gerekenler Nelerdir?

Yemekleri meşhur olan şehir Gaziantep'te denenecek yiyeceklerin listesi uzundur. Tabii ki kebap yemeden Gaziantep'e gelemezsiniz. Küşleme olarak bilinen kebap Gaziantep mutfağının en üst sıralarında yer alır, patlıcan kebapları ise doyamayacağınız özel lezzetlerden biridir. Türkiye'de çok iyi bilinen Ali Nazik kebabı, bir diğer popüler Gaziantep Kebabıdır. Bu kebapları yiyebileceğiniz ünlü lokantalarda Türk-Arap yemeklerinin bir parçası olan yöresel atıştırmalıklardan yararlanmak mümkün. Beyran çorbası olarak da bilinen Beyran, Gaziantep yemeklerinin bir parçası olan ve popülaritesi İstanbul'a yayılan farklı bir yemektir. Beyran, kuzu eti ve sarımsakla yapılan inanılmaz derecede zengin bir çorbadır ve Gazianteplilerin kahvaltıda tükettiği bir yemektir. Ancak güncel versiyonu Gaziantep'te bulunmuştur. Meşhur Beyrancılar'ı ziyaret ettiğinizde bütün gece onlara hizmet ettiklerini fark edeceksiniz

Gaziantep Gezisi

Eşsiz deneyim için Gaziantep Merkeze Yakın Oteller taraflarında aradığınız otel deneyimini sizlere Gaziantep Princess Hotels sağlamaktadır. İster bir gün ister bir hafta veya daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Gaziantep'i çevreleyen bölge her türlü ihtiyaca cevap verecek konaklama imkanları sunmaktadır. Gaziantep Princess Hotels, Gaziantep otellerini bulmak için online haritamızı kullanın. Haritamız tüm Gaziantep otellerini bölge veya ilçe bazında gösterdiğinden, mutlaka görülmesi gereken yerlere ne kadar uzaklıkta olduğunuzu görebilir ve aramalarınızı bu şekilde daraltabilirsiniz. En uygun fiyatlı Gaziantep otelleri, en iyi fiyat güvencesi ile Gaziantep Princess Hotels’i tercih edebilirsiniz.

Gaziantep'te Nerede Kalınır?

Gaziantep'te konaklamak için ideal olan 3 bölge var: Gaziantep Şehir Merkezi, Şehitkamil, şehrin en hareketli bölgesidir. Gaziantep'in en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan ve şehrin birçok önemli yerinin bulunduğu Şahinbey, Gaziantep'in tarih kokan en eski semtlerinden biri olan Bey Mahallesi.

Şehitkamil

Gaziantep'te yaşanacak en iyi yer neresi diye merak ediyorsanız ilk önerim şehrin merkezi noktası olduğuna inanılan Şehitkamil’de bulunan şehirde kalmanız.

Şehitkamil ilçesi, Türkiye'nin en büyük ve kalabalık ilçeleri arasındadır. Bu alanda gün boyunca hareket eden insanlar bulacaksınız. Ayrıca konaklama ve gidilecek yerlerin yanı sıra alışveriş, içme ve dışarıda yemek yeme gibi sayısız imkan da hazır.

Şehitkamil'de kalmayı tercih ederseniz Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi gibi turistik yerlere veya diğer alışveriş, yeme-içme imkanlarına yürüyerek gidebilirsiniz. Bunlara Forum Gaziantep AVM, Koçak Baklava dahildir.

Bölgedeki Gaziantep zincirlerinde en lüks otel arıyorsanız aradığınız seçenek olabilir. Özellikle iş için Gaziantep'e geliyorsanız ve ihtiyaçlarınıza uygun bir konaklama istiyorsanız, konaklamak için Şehitkamil'i seçin. Bölgede çeşitli otel markalarının bulunduğu zincirler bulunmaktadır.

Şehitkamil'de otel arıyorsanız İncilipınar, Mücahitler ve Değirmecem semtlerine odaklanmak mümkün. Şehitkamil’e yakın otel arayışınızda sizlere Gaziantep Princess Hotels ev sahipliği yapmaktadır. Bilgi için buradan iletişim kurabilirsiniz.

Şahinbey

Gaziantep'te kalmanız gereken en iyi yer diye merak edenler için bir başka öneri de Şahinbey ilçesi olmalı. Şahinbey, Antep'in en önemli ilçelerinden biridir ve turizm açısından en zengin ilçe olarak kabul edilmektedir.

Bu açıdan Şahinbey'in gezilecek yerleri ve tarihi yapıları, yeme-içme mekanları, alışveriş alanları ve çeşitli konaklama seçenekleri ile Gaziantep'te konaklama için en uygun alternatifler arasında olduğunu düşünüyorum.

İlk olarak, Gaziantep'te birçok ünlü restoranın yanı sıra içkili içkilerin de Şahinbey sınırları içinde ve Çukur ve Karatarla mahalleleri çevresinde yer alması dikkat çekicidir.

Konaklama ve konaklama için Eski Saray Caddesi ve Hamdi Kutlar Caddesi üzerindeki veya yanındaki otellerden birini seçerseniz, İmam Çağdaş, Tahmis Kahvecisi Katmerci Zekeriya Usta, İmam Çağdaş ve daha pek çok yere yürüme mesafesinde olacaksınız.

Gaziantep Kalesi'ne yakın otel de Gaziantep'te konaklama için harika bir alternatif olabilir. Böylece şehrin merkezi bölgesi dediğimiz Gaziantep'in bir parçası olan Şehitkamil'e ve Şahinbey'e yakın olacaksınız.

Şahinbey'de kalmanın daha birçok faydası var. Hamamlar ve Bakırcılar Çarşısı'na ve diğer popüler çarşılara Şahinbey Milli Mücadele Müzesi, Gaziantep Oyuncak Müzesi, camiler ve daha birçok önemli yere yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Princess Hotels ile Şahinbey’e yakın otel arayışınızı hızlıca sonuçlandırabilirsiniz. Bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

Bey Mahallesi

Gaziantep'te yaşanacak en iyi yer neresi diye merak ediyorsanız nadide tavsiyeler arasında Bey Mahallesi vardır.

Şahinbey ilçesinde yer alan Bey Mahallesi, eski konaklarının yanı sıra dokusu, sokakları ve hareketli yaşamı ile Gaziantep'in en eski mahallesidir.

Yıllar geçtikçe bölge Ermenilerden Türklere, Yahudilerden Suriyelilere kadar çok çeşitli kültürler gördü. Farklı milletlerin yaşadığı bu bölge aslında tam bir kültür mozaiği.

Bey Mahallesi, belediye tarafından başlatılan restorasyon çalışmalarının ardından 2007 yılında yeniden hayat buldu. Yapılan değişiklik ve iyileştirmelerden sonra artık Gaziantep'in en çok ziyaret edilen bölgesi haline gelmiştir.

Gaziantep'te bulunan geleneksel bir bölgede vakit geçirmek istiyorsanız Bey Mahallesi otelleri sizin için ideal bir seçim. Hem bölgenin geleneksel atmosferinin hem de otel odalarının sunduğu geleneksel tasarımın sizi Gaziantep'in geçmişine götüreceğine eminim.

Bey Mahallesi içinde bir otel seçmeye karar verirseniz, Gaziantep'teki gezilecek yerlerin çoğuna yakın olacağınızı söyleyebilirim. Eski Antep konaklarıyla süslenmiş sokakların yanı sıra Atatürk Evi, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi gibi yerler de bölgede yer alıyor. Ayrıca bölgede çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır.

Gaziantep Princess Hotels ile Bey Mahallesi yakın otel arayışınızda sizlere ev sahipliği yapmaktadır. Bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.